Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń ?

Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń ?
Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń ?

Rozbudowana oferta kredytów i pożyczek sprawia, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z dodatkowych środków finansowych. Wiele instytucji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szerokich grup klientów i upraszcza procedury, dzięki czemu możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na decyzję, a także uzyskanie bardzo atrakcyjnych warunków. Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń? Sprawdziliśmy to.

Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń – oferta banków

Kredyty to produkty finansowe, do których udzielania uprawnione są jedynie banki oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK). Instytucje te działają w ramach przepisów wyrażonych między innymi w ustawie Prawo bankowe czy ustawie o kredycie konsumenckim. W związku z tym muszą dokładnie sprawdzać zdolność kredytową potencjalnych klientów. Banki sprawdzają między innymi:

  • wysokość przychodów,
  • wysokość stałych zobowiązań (wydatki na utrzymanie, raty kredytów, alimenty),
  • formę zatrudnienia (stosunek pracy, umowa cywilnoprawna, działalność gospodarcza),
  • liczbę osób w gospodarstwie domowym,
  • wiek i stan cywilny kredytobiorcy.

Banki sprawdzają również scoring BIK, czyli dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej. Ważne są również rejestry dłużników – instytucje weryfikują czy klient w przeszłości nie zalegał ze spłatą zobowiązań, np. pożyczek czy kredytów. Przy staraniu się o kredyt ważne są zaświadczenia o zarobkach wystawione przez pracodawcę. Obecnie jednak coraz więcej banków upraszcza procedury i oferuje kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Jak to możliwe?

Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń – jakie warunki trzeba spełnić?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach to propozycja skierowana do stałych klientów banku, którzy mają w nim rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Ważne jest, żeby na konto wpływało wynagrodzenie – w takiej sytuacji bank na informację o bieżącej sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się również, że instytucja oczekuje wyciągów z konta np. z ostatnich 3 miesięcy. Nie każdy klient otrzyma pozytywną decyzję – wszystko zależy od kwoty kredytu, wysokości zarobków kredytobiorcy oraz jego zdolności kredytowej, której oceny dokonuje bank.

Jak otrzymać kredyt bez zaświadczeń o zarobkach na dowód?

W dobie powszechnego dostępu do internetu oraz dynamicznego rozwoju bankowości elektronicznej, wnioski o kredyt na dowód osobisty bez zaświadczeń można składać online, nie trzeba zatem udawać się do stacjonarnego oddziału banku. Uproszczone formalności sprawiają, że procedura wnioskowania o kredyt jest przyspieszona. Jak zatem złożyć wniosek? Wystarczy wejść na stronę internetową banku i uzupełnić formularz. Trzeba w nim wpisać dane osobowe kredytobiorcy – między innymi imię i nazwisko, adres, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego. Oprócz tego klient musi uzupełnić informacje o formie zatrudnienia. Banki akceptują wnioski klientów, którzy uzyskują przychody z tytułu:

– umowy o pracę,

– umów cywilnoprawnych (zlecenie i o dzieło),

– działalności gospodarczej,

– emerytury i renty.

Bank może też wymagać wyciągów z konta bankowego – można je dołączyć np. w formie dokumentu PDF.

Gdzie można wziąć kredyt na dowód bez zaświadczeń – a może oferta parabanku?

Nie tylko banki oferują dodatkową gotówkę bez zaświadczeń – również parabanki, czyli firmy z sektora pozabankowego pozwalają uzyskać pieniądze bez zbędnych formalności. W tym przypadku są to jednak nie kredyty, a pożyczki. Parabanki kierują swoją ofertę do osób mających stały dochód. Dodatkowym warunkiem jest polskie obywatelstwo, pełna zdolność do czynności prawnych, a także stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski. Klienci, którzy chcą otrzymać pożyczkę w parabanku, muszą także mieć aktywny numer telefonu komórkowego oraz osobiste konto w banku. Firmy pożyczkowe zapewniają szeroki wachlarz ofert, w ramach których można pożyczyć od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zobowiązanie można rozłożyć na raty lub spłacić jednorazowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *